KURS KOSMETYCZNY

Czekamy na twoją opinię »
KURS KOSMETYCZNY
Kurs kosmetyczny Warszawa - sprawdz najlepsze zawodowe szkolenia kosmetyczne w Warszawie.

Kurs kosmetyczny – nasze podejście nas wyróżnia!

Zajęcia prowadzone są w małych – 4-osobowych – grupach, gwarantujących indywidualne podejście do każdego słuchacza. Taka formuła nauki jest bardzo lubiana i doceniana przez naszych kursantów. Bezpośredni kontakt z wykładowcą pozwala na szybsze i pełniejsze przyswojenie wiedzy, możliwość zapytania, ponownego wyjaśnienia danego problemu bądź pokazania sposobów wykonania danej czynności.

Profil kursu – czyli jak wyglądają zajęcia

Kurs rozpoczyna 20-godzinny blok zajęć teoretycznych, dzięki któremu możliwe jest zrozumienie procesów zachodzących w skórze, włosach człowieka, oddziaływanie preparatów, sprzętów i technik. Zdobyta wiedza pozwala na jej świadome i odpowiednie stosowanie w przyszłej praktyce zawodowej, a co za tym idzie, przekłada się na zadowolenie klientów.

Zasadniczą częścią kursu jest nabycie praktycznych umiejętności pod okiem doświadczonego instruktora i modelki. Autorski program zajęć został tak pomyślany, by zaznajomić słuchaczy z asortymentem i sprzętem najbardziej renomowanych firm kosmetycznych. Jest to idealna okazja do poznania marek, których zakup częstokroć wiąże się z dużymi kosztami. Zajęcia są prowadzone w profesjonalnie wyposażonym w sprzęt i pomoce dydaktyczne gabinecie. Wykładowca krok po kroku omawia ich rodzaje, funkcje, zalety oraz zakres zastosowania. Każdy ze słuchaczy będzie miał możliwość samodzielnego ich używania i nabycia jakże ważnej wprawy.

Co zyskam zapisując się na kurs?

Absolwenci naszych kursów dzięki szerokiemu programowi nauczania, indywidualnemu podejściu oraz bogatemu blokowi praktycznemu są w pełni przygotowani do wykonywania zawodu kosmetyczki. Mają szansę poznać linie preparatów cenionych producentów, nauczyć się ich stosowania, ale przede wszystkim właściwie diagnozować problemy, z jakimi zgłosi się ich przyszły klient. Równie ważna jest nabyta umiejętność prawidłowego i bezpiecznego posługiwania się sprzętem kosmetycznym. Profesjonalnie przygotowana do zawodu kosmetyczka nie może nie znać zasad bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) oraz ochrony przeciwpożarowej, dlatego tym zagadnieniom również poświęcamy część czasu.

Egzamin końcowy – czyli co muszę wiedzieć, by pracować w zawodzie kosmetyczki

Kurs kończy dwuetapowy egzamin sprawdzający wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. Kursantów prosimy o wykonanie konkretnych zabiegów, omówienie poszczególnych etapów i czynności, uzasadnienie wyboru konkretnych preparatów. Na końcową ocenę wpływa także zsumowana przez wykładowcę ocena zaangażowania i aktywności słuchacza podczas trwania kursu. Naszym celem jest wysoki poziom kształcenia oraz pełen profesjonalizm dydaktyczny. Osoby kończące nasze kursy powinny być w 100% przygotowane do wykonywania zawodu, co stanowić będzie ich największy atut. Poszukując pracy w gabinetach kosmetycznych świadectwo ukończenia kursu jest jednym z najważniejszych kryteriów, jakie są stawiane kandydatom. Kursantom, którzy pomyślnie zakończą kurs, wystawiamy zaświadczenie ukończeniu Kursu oraz Certyfikat. Oba dokumenty są sporządzone w języku polskim oraz angielskim.

Szczegóły kursu – czyli czego się nauczę

Program kursu został podzielony na części, w których omawiane są wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z tym zawodem. Dzięki temu kursanci dowiedzą się o rodzajach, procesach i zmianach zachodzących w skórze, w szczególności skórze twarzy. Nauczą się rozpoznawać najbardziej popularne choroby i schorzenia. Poznają urządzenia wykorzystywane w kosmetyce, ich rodzaje oraz sposób używania. W prowadzeniu gabinetu niezbędna jest umiejętność prowadzenia karty pacjenta, wnikliwego poznania jego problemów. Dbałość o urodę i zdrowy wygląd stanowi treść osobnego bloku, podobnie jak zapoznanie się z najważniejszymi rodzajami zabiegów kosmetycznych. W czasie wykładów poruszane są także zagadnienia z zakresu kultury i etyki zawodu kosmetyczki.

Kurs obejmuje następujące bloki tematyczne:

Skóra i cera

jak rozpoznać cerę dojrzałą
jak rozpoznać cerę mieszaną
jak rozpoznać cerę naczynkową i problematyczną
jak rozpoznać cerę suchą i wrażliwą
jak rozpoznać cerę cerę tłustą
jak starzeje się skóra
budowa, funkcje skóry oraz zabiegi o różnych właściwościach
schorzenia skóry

Sprzęt kosmetyczny oraz sposób prowadzenia klienta

urządzenia kosmetyczne
wskazania i przeciwwskazania do zabiegów kosmetycznych
wywiad i karta klienta
zasady i warunki przystąpienia do zabiegu kosmetycznego

Zabiegi upiększające

demakijaż i pielęgnacja oczu, twarzy, szyi i dekoltu
preparaty do pielęgnacji i oczyszczania skóry
przedłużanie rzęs – technika jeden do jednego
regulacja brwi, henna brwi i rzęs, trwała rzęs

Peelingi kosmetyczne

rodzaje i aplikacja peelingów kosmetycznych
mechaniczne oczyszczanie skóry
peeling enzymatyczny, scrub, gommage
techniki złuszczania skóry
wszystko o peelingach

Zawód kosmetyczki

jakie cechy powinna posiadać profesjonalna kosmetyczka
obowiązki kosmetyczki
jak wygląda profesjonalny gabinet kosmetyczny
co kosmetyczka wiedzieć musi o bezpieczeństwie – BHP
SANEPID – wytyczne i normy

Rodzaje i aplikacja masek kosmetycznych

maseczki algowe
maseczki kolagenowe
maseczki kremowe
maseczki liftingujące
maseczki z glinką
maseczki żelowe

Depilacja. Podstawowe różnice w usuwaniu owłosienia u kobiet i mężczyzn

okolice bikini
pachy
ręce i nogi
twarz

Aparatura specjalistyczna, zabiegi oraz elektrolecznictwo w kosmetyce

darsonval
galwan
jonoforeza
kawitacja
mikrodermabrazja
ultradźwięki

Profil kandydata. Kto może skorzystać z kursu kosmetycznego?

Świadectwo ukończenia szkoły średniej (poziom ponadgimnazjalny) uprawnia do odbycia kursu. Naszą ofertę w szczególności kierujemy do osób marzących o pracy w zawodzie kosmetyczki, które chciałby w kompleksowy, przystępny sposób zyskać nowe kwalifikacje. Kurs jest ku temu idealną okazją, bowiem nastawiony jest przede wszystkim na zdobycie praktycznych umiejętności. Osoby mające już podstawowe doświadczenie w zawodzie, zainteresowane problematyką, chcące poszerzyć swoją wiedzę również zapraszamy do zapisów. Stawiamy na wiedzę teoretyczną i przede wszystkim praktyczną z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej, dzięki czemu nasi kursanci są bardzo cenionymi pracownikami.

Ważne dane kurs kosmetyczny 140godzin

Czas trwania kursu: 140 godzin zegarowych
Koszt kursu: 2900 zł
Rezerwacja kursu: wpłata zaliczki – 900 PLN oznacza potwierdzenie rezerwacji wybranego kursu. Rekrutacja jest zamykana dwa tygodnie przed rozpoczęciem pierwszych zajęć.

Miejsce w którym odbywa się kurs kosmetyczny

ul. Grzybowska 2/1, 00-131 Warszawa (centrum Warszawy, przy stacji metra Świętokrzyska, 5 minut od dworca Centralnego.)

 

Related Posts

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.